Гелева технологія

Гелева технологія застосовується для низьковольтних кабелів. Гель заповнює дві половинки корпусу муфт. Корпус встановлюється на місце з’єднання або відгалуження, кришки зводяться до клацання, і монтаж завершено. При монтажі не потрібно змішування матеріалів, герметизація корпусу і нагрів муфт. Зовнішній корпус має стійкість до ультрафіолету.

Силіконові гелі об’єднують переваги силіконових еластомерів і унікальні властивості гелів. Навіть під легким тиском гель облягає практично будь-яку поверхню, зволожує її силіконовим маслом і формує водонепроникний шар з високою діелектричної міцністю. Завдяки гідрофобним властивостям силікону витісняється навіть волога, що потрапила в місце з’єднання, що дозволяє монтувати муфти навіть при несприятливих погодних умовах. Силіконові гелі стабільні, тобто не течуть навіть при високих температурах і тому підходять як герметизуючі матеріали краще, ніж мастики. Вони набагато м’якше, ніж силіконові еластомери завдяки низькій щільності зв’язків і високому вмісту масел. Але такі гелі можуть бути екстремально тягучі і мають подовження на розрив понад 1000%. Це унікальне подовження робить матеріал дивно стійким при розриві і розчленуванні, незважаючи на його м’якість.

Властивості матеріалу залишаються незмінними у великому діапазоні температур від -40 ° С + 100 ° С і більше. Електричні властивості гелів: діелектрична міцність понад 25 кВ / мм, питомий опір близько 1012 Ом. Примітний прикордонний шар гель – гель. Наприклад, для прикордонного шару еластомерного матеріалу EPDM – EPDM при тиску 80 кПа діелектрична міцність знижується в 6 разів у порівнянні з основним матеріалом. Для гелю це зменшення при таких же умовах складає всього 15%. Силіконові еластомери добре поводяться при високих температурах, не погіршуючи з часом діелектричну міцність. Силіконові гелі також добре працюють при циклічних нагревах, але їх характеристики можуть різко змінюватися при контакті гелю з деякими матеріалами. Окремі добавки в ізоляції кабелів можуть внаслідок дифузії проникнути у внутрішню матричну структуру гелю і зруйнувати її.

Райхем розробив спеціальний гелевий наповнення з складу PowerGel для застосування його на силових кабелях, що мають робочу температуру до 90 ° С. PowerGel є матрицею з поперечнозшитого силікону, заповнену силіконовим маслом. Таким чином, створюється поєднання твердого матеріалу (еластична пам’ять) і рідкого матеріалу (змочування і заповнення обсягу). Захист від впливів навколишнього середовища і необхідна механічна міцність забезпечуються корпусом муфти.

PowerGel чудовий ізоляційний матеріал, стійкий до теплового і ультрафіолетового впливу, який має унікальну розтяжність, еластичність і необмежений термін зберігання.

PowerGel застосовується в муфтах для кабелів з пластмасовою ізоляцією малого перетину для внутрішньої, зовнішньої та підземної установки. Цей матеріал екологічно безпечний. При необхідності розтину муфти для демонтажу з’єднання легко звільняється від гелю. PowerGel покриває всю поверхню, з якими контактує, тонким шаром силіконового масла. Завдяки цьому відбувається повне витіснення вологи і повітря з муфти, що виключає корозію.

Механічний захист, додаткову ізоляцію і зусилля, необхідне для стиснення гелю, забезпечує корпус, що виготовляється з галогеночістого матеріалу, стійкого до впливу ультрафіолету.

Гелеві муфти можуть вводитися в експлуатацію відразу після закінчення монтажу та застосовуються в температурному діапазоні від -40 ° до + 90 ° С.

PowerGel відрізняється від відомих силіконових гелів стабільною структурою. Гель сумісний з усіма ізоляційними матеріалами та елементами з’єднання при циклічних випробуваннях при підвищених температурах. Завдяки своїм механічним і електричним властивостям, теплової стійкості та сумісності з усіма ізоляційними матеріалами PowerGel найкращим чином підходить для застосування в силових низьковольтних електричних ланцюгах. Гелева технологія з 1998 року успішно застосовується в США і інших країнах.

Переваги гелевих муфт:

  • легкий і швидкий монтаж без застосування спеціальних інструментів;
  • мала кількість компонентів;
  • чистота і безпека для навколишнього середовища;
  • широкий діапазон застосування.

 

Search

Поиск

Пошук