Механічні з’єднувачі та наконечники

З’єднувачі і наконечники, якими комплектується кабельна арматура, протягом усього терміну експлуатації повинні відповідати наступним вимогам:

  1. Стабільно перехідний електричний опір.
  2. Температура з’єднання повинна бути менше або дорівнює температурі провідника.
  3. Струми к.з. не повинні впливати на погіршення характеристик, зазначених в пунктах a і b.
  4. Осьова статична міцність повинна відповідати області застосування.

Контактні з’єднання випробовуються відповідно до стандарту IEC 61238-1 клас A:

  • Циклічні випробування: проводиться 1000 циклів: провідники з встановленими з’єднувачами за певний час нагріваються робочим струмом до температури 120 ° C 140 ° C і знаходяться в такому режимі 10 хвилин, а потім охолоджуються до температури нижче 35 ° C.
  • Струми к.з.: після 200 циклів нагріву відчувають зразки 6 раз піддаються впливу струмів к.з., при цьому провідник повинен за 1 секунду нагрітися до 250 ° C 270 ° C, починаючи з температури навколишнього середовища (<35 ° C) .
  • Вимірювання перехідного електричного опору: початковий опір з’єднання порівнюється з опором провідника такої ж довжини: до і після випробувань 200 циклами нагріву і струмами к.з., а потім кожні 75 циклів. Опір не повинен змінюватися більш, ніж на 100% після повного циклу випробувань (особливо після випробувань струмами к.з.) і не повинно зростати більш ніж на 15% протягом останніх 750 циклів. Розкид виміряних величин опорів різних зразків (зазвичай 6 шт) не повинен виходити за певний діапазон.
  • Механічні випробування: Контактні з’єднання випробовуються протягом 1 хвилини впливом осьового навантаження з розрахунку 40 Н / мм² для алюмінієвих провідників і 60 Н / мм² для мідних провідників, але не більше 21 кН. Протягом цього часу не повинно відбуватися вислизання жив провідників.

Так як ГОСТ на механічні з’єднувачі і наконечники для кабелів з пластмасовою ізоляцією ще не розроблений, виробник проводить випробування відповідно до IEC 61238, клас А. Випробування за цим стандартом забезпечують зіставні результати для всіх перевірених зразків.

Всебічні заводські випробування вихідних матеріалів і вже готових виробів в поєднанні з контролем процесу виробництва гарантують стабільну якість мільйонів з’єднувачів і наконечників, які виробляються під торговою маркою Raychem.

Конструкція з’єднувачів і наконечників, вибір матеріалів і технології виробництва, будь то лудіння або гаряче штампування, враховують умови і вимоги експлуатації. Болти, що забезпечують стабільний момент зриву головок, покриваються мастилом. Контактна мастило також наноситься зсередини з’єднувачів і наконечників. З’єднувачі і наконечники на середню і низьку напругу мають великий робочий діапазон. На високій напрузі конструкція розрахована тільки на одне конкретне перетин, але обов’язково враховує товщину ізоляції кабелю. Наконечники й з’єднувачі встановлюються по центру жили. Для цього на середню напругу застосовуються спеціальні пластини, а на високу напругу наконечники та з’єднувачі виготовляються з отвором строго по центру.

З’єднувачі і наконечники можуть застосовуватися на мідних і алюмінієвих жилах будь-якої конструкції (круглих, секторних, багатодротяних, суцільнотягнутих) перерізом до 2000 мм². Кабельна арматура Тайко Електронікс для кабелів з ізоляцією із зшитого поліетилену і паперовопросоченою ізоляцією комплектується тільки такими з’єднувачами і наконечниками, які відповідають зазначеним вище вимогам.

Search

Поиск

Пошук